Stulecie śmierci O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana

Zapraszamy

sopjesien17

Jesień w SOP-ie

Salwatoriańskie Studio Katolik z Krakowa (www.katolik.tv) rozpoczęło prace nad filmem dokumentalnym o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów i salwatorianek: „Bądź wielki przed Bogiem!”.

 

„Przygotowaliśmy już sporą dokumentację o życiu naszego Założyciela, a wkrótce zaczniemy kolejne zdjęcia w różnych częściach Europy i Ziemi Świętej, gdzie przebywał nasz Założyciel” – informuje ks. Milton Zonta SDS, przełożony generalny salwatorianów, w czasie wizyty w salwatoriańskim Studio Katolik.

„Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będzie gotowy ten film, który pomoże nam świętować rocznicę stulecia śmierci ojca Jordana. Będziemy mogli pogłębić wiedzę i zastanowić się nad życiem Założyciela. Jest moim marzeniem, aby wszyscy mogli w jak najkrótszym czasie otrzymać ten dokument, który pomoże nam w głębszym przeżywaniu stulecia śmierci Naszego Założyciela” – mówi generał salwatorianów.

Na stronie www.FatherJordan.com można znaleźć informacje o powstającym filmie w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i portugalskim.

Ks. Franciszek Jordan SDS

Myśl Ojca Jordana
----------------------------------------------------

Wszystko jednak przez Niego,
z Nim i dla Niego.
Wszystkie narody,
pokolenia, ludy i języki,
chwalcie Pana Boga naszego!

Gościmy na stronie

Dzisiaj:Dzisiaj:1048
Wczoraj:Wczoraj:1290
Ten tydzień:Ten tydzień:1206
W tym miesiącu:W tym miesiącu:22484
Wszyscy:Wszyscy:649976
Teraz odwiedza nas: 19
Dziękujemy za odwiedziny!

Kontakt

Wyższe Seminarium
Duchowne Salwatorianów

Bagno 86
55-120 Oborniki Śląskie

T: +48 71 310 61 26
F: +48 71 310 61 10