Serdecznie pragniemy zaprosić do udziału w XIV Salwatoriańskim Sympozjum Misyjnym, które odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie. Hasłem przewodnim tegorocznego Sympozjum będzie: „Katolicy nadzieją Białorusi - świadectwo wiary". W tegorocznym Sympozjum pragniemy przedstawić działania Towarzystwa Boskiego Zbawiciela na Białorusi.

W dniach 21-26 maja nasi współbracia z V roku przeżywają swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu. Dla nich jest to czas szczególnie wytężonej modlitwy i spotkania z Bogiem. Otaczajmy modlitwą kandydatów do sakramentu święceń oraz ks. Tomasza Niedzielę SDS, który prowadzi te święte ćwiczenia duchowne. Niech ich wszystkich wspomaga Duch Święty!
Święceń diakonatu udzieli Biskup Pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło w sobotę, 27 maja w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini o godz. 10.00.

Na terenie przepięknego zamkowego zespołu pałacowego w Wyższym Seminarium Duchownym księży Salwatorianów, w miniony weekend odbył się finał Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Jordanowskiego. Do Bagna przyjechało 10 finalistów, którzy do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się  od września, pokonując kolejne etapy konkursowych zmagań. Spośród 10 parafii salwatoriańskich do finału zakwalikowali się gimnazjaliści z Elbląga, Trzebnicy, Mikołowa  oraz z Mikuszowic Śląskich.

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 7 maja 2017 r., rozpoczynamy w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku, towarzyszy mu hasło „Pobudzeni Duchem Świętym na misję”.

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku o godz. 19:30 w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie odbył się wykład otwarty prof. dra hab. Jana Miodka na temat: „Jakim językiem mówić dziś o religii?”

W tegorocznym liście na Wielki Czwartek biskupi dziękują kapłanom za sianie słowa Bożego, duszpasterstwo młodzieży oraz towarzyszenie rodzinom. – Jedną z najważniejszych form realizacji Chrystusowego posłannictwa jest misja „siewcy”. Jedynym zmarnowanym ziarnem w jego posłudze jest to, które pozostaje mu w dłoni – piszą biskupi w liście do kapłanów.

Ks. Franciszek Jordan SDS

Myśl Ojca Jordana
----------------------------------------------------

Dopóki Bóg nie jest
wszędzie wielbiony,
nie wolno ci
ani na chwilę spocząć.

Gościmy na stronie

Dzisiaj:Dzisiaj:178
Wczoraj:Wczoraj:1060
Ten tydzień:Ten tydzień:4520
W tym miesiącu:W tym miesiącu:27724
Wszyscy:Wszyscy:490382
Teraz odwiedza nas: 15
Dziękujemy za odwiedziny!

Kontakt

Wyższe Seminarium
Duchowne Salwatorianów

Bagno 86
55-120 Oborniki Śląskie

T: +48 71 310 61 26
F: +48 71 310 61 10